Acil Ambulans Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Acil Ambulans Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Acil ambulans zorlu bir hastalık ya da trafik kazası sonucunda yaralanan hastalara direkt olarak müdahale ederek orada olan yaralılara ilk tedaviyi gösteren sağlık ekipleridir. Bu yüzden görevleri saymakla bitmeyen acil yardım ambulans aracının çoğu zaman hasta nakil ambulans servisliği de yaptığı görülmektedir. Bir hastaneden başka bir hastaneye ya da bir şehirden başka bir şehre hastanın nakil edilip götürülmesi olası ve sıklıkla yaşanan bir durumdur. Özellikle büyük şehirlere nakil fazlasıyla yapılmaktadır. İstanbul en başta yerini alarak ambulans İstanbul olarak en yoğun bölgeler olarak bilinmektedir.

Acil Ambulans Arandığında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Acil durumlarda vatandaşlar gelen çağrılarda Komuta kontrol merkezinde ki görevliler çağrıyı en hızlı şekilde cevaplandırarak ambulansları yönlendirmektedir. Arayan kişi hasta yakını ise hastanın adını, soyadını, düzgün ve kolay bulunabilir olması için adres verilmesi, hasta olan kişinin hastalığı hakkında genel bir bilgi verip ulaşılabilecek telefon numarası vererek ambulansın gelmesi beklenir. Adresinizin bulunması zor ise evinizin yakınlarında bulunan mağaza, okul, bakkal, market gibi bilinirliği yüksek olan alanlara daha hızlı hizmet almak için yönlendirilmesi gerekir.

Acil ambulans ekipleri olası bir durumda hasta yakınını tekrar aramaktadır. Bu yüzden telefonlarınızın meşgul olmamasına özen göstermeniz gerekir. Ambulanslar bölge bölge ayrılmaktadır. İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız eğer ambulans İstanbul çevresi üzerinde size en yakın ilçeye gelerek müdahale yapmaktadır.

Acil Ambulansların Görevleri Nelerdir?

Ambulansların en önemli görevleri arasında hasta nakil ambulans görevi gelmektedir. Hastalar hastane dolu olduğu zaman farklı alanlara taşınıp orada tedavilere başlanmaktadır.

Trafik kazaları gibi durumlarda ilk müdahale acil ambulans ekipleri tarafından profesyonel bir ekip ile gerçekleştirilerek tedavi ilk anda uygulanır. En önemli görevleri arasında yer alır.

Vatandaşların yoğun olduğu aktivite alanlarında görev yapmak. Örnek olarak gösterilecek olur ise miting anında acil müdahale ihtiyacı olan hastalara olay anında hemen müdahale edilip hastaneye sevk edilir. Böylece felaketin önüne geçilir.

Hastaların nakil işlemleri esnasında bütün sağlık sorunları ile ilgilenmek. Dilerseniz firmamızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

www.alyamed.com